گزارش روزانه بورس ۱ اردیبهشت/ پرواز ۷۷ هزار واحدی شاخص بورس
گزارش روزانه بورس ۱ اردیبهشت/ پرواز ۷۷ هزار واحدی شاخص بورس
شاخص کل بازار سرمایه پس از کاهش التهابات منطقه، و برخلاف روند نزولی نرخ ارز در بازار غیر رسمی، با رشدی ۷۷ هزار واحدی به ارتفاع ۲ میلیون و ۲۸۵ هزار واحد رسید.

به گزارش خبربین آنلاین؛ بازار سهام در این روز ها و متاثر از اخباری که در خصوص التهابات منطقه منتشر می شود رفتار هیجانی از خود بروز می دهد. در چنین شرایطی اگر چه بازار کار خود را با نزول آغاز کرد اما رفته رفته و در ساعات انتهایی بازار برخی از سهام شاخص ساز توانستند خود را به محدوده ی مثبت برسانند.

بنابراین در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با رشدی ۷۷ هزار واحدی به ۲ میلیون و ۲۸۵ هزار واحد رسید. همچنین  نیز شاخص کل هم‌وزن با رشدی ۲۱ هزار واحدی به ارتفاع ۷۴۵ هزار واحد رسید.

گفتنی است سه نماد «فملی»، «فولاد» و «شپنا» بیشترین تأثیر در شاخص کل بورس و سه نماد «شگویا»، «وسپهر» و «هرمز» بیشترین تأثیر را در شاخص فرابورس داشته‌اند، همچنین سه نماد «ذوب»، «خودرو» و «شستا» سه نماد پرتراکنش بازار بورس و سه نماد «فزر»، «فن افزار» و «خاور» سه نماد پرتراکنش در بازار فرابورس در روز جاری بودند.

گفتنی است صندوق های طلا، با توجه به کاهش نرخ ارز غیر رسمی و برداشته شدن محدودیت دامنه نوسان، همگی کار خود را در دامنه ی منفی آغاز کردند.

لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مورخ ۲۹ فروردین ماه ۱۴۰۳، مبلغ ۷ هزار میلیارد  تومان بود. گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان به بازار سهام تزریق کردند.

در بازار امروز ۴۱۴ نماد در محدوده مثبت و ۴۱ نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس ۲۸۸ نماد در محدوده مثبت و ۵۲ نماد در محدوده منفی معامله شدند.