یمنی‌ها جبهه جدیدی برای بیچاره کردن جنایتکاران باز کردند
یمنی‌ها جبهه جدیدی برای بیچاره کردن جنایتکاران باز کردند
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه امروز جریان مقاومت پیروز است چون جبهه‌ای است که معادله‌سازی می‌کند، گفت: سید حسن نصرالله با هوشیاری، حوصله و دقت در حال جدال با پایگاه‌های نظامی اسرائیل است. قیام یمنی‌ها برحسب روایات مقدمات ظهور حضرت است و یمنی‌ها جبهه جدیدی برای بیچاره کردن جنایتکاران باز کردند.

به گزارش خبربین آنلاین؛ آیت‌الله کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران خطبه‌های نماز جمعه امروز (اول دی‌ماه) تهران که در مصلی امام خمینی (ره) برگزار شد، گفت: شما بندگان صالح خدا و همه امت اسلامی و برادران و خواهران عزیز ایرانی و خودم را به تقوای الهی دعوت می‌کنم.

امام جمعه موقت تهران بیان کرد: بشر همواره در متن خطر است، در وجود انسان طبیعت حیوانی، قدرت‌طلبی، خودنمایی، زیاده‌خواهی و انواع غرایضی وجود دارد که انسان را از یاد خداوند باز می‌دارد و برای انسان سرگرمی ایجاد می‌کند، انسان را از یاد مرگ غافل می‌سازد و موجب می‌شود که انسان فراموش می‌کند که مسافر است و چیزی باقی نمانده به قبر برسد و باید به فکر توشه باشد.

وی افزود: انسان از یاد می‌برد که هرچه دارد از سوی خداوند به او اعطاء شده است و خداوند، ناظر و حاضر بر ماست. تقوا نیرو، بیداری و تنبه‌ای است که هم در برابر آتش همیشه مشتعل نفس اماره و هم در برابر تیرهای شیاطین وسوسه‌گر اعم از مشرکین، ملحدین، کفار، منافقین، ظالمین، فریبکاران که دائماً در مسیر زندگی ما را رصد کرده و از غفلت ما استفاده می‌کنند و ما را از خدا باز می‌دارند، است.

آیت‌الله صدیقی تاکید کرد: تقوا یک حالت ارتباط دائم با خداوند است؛ انسان متقی نه اینکه در قیامت به بهشت می‌روند بلکه اکنون هم در بهشت و با نعمت‌های بهشتی زندگی می‌کنند.  چرا که نماز خوراک بهشت است و برای افرادی که ملکوت نماز را درک می‌کنند، لذیذترین، بهترین و آرامش‌بخش‌ترین خوراک، نماز است.

وی ادامه داد: مرحوم آیت الله بهجت که رضوان خدا بر او باد فرمود اگر سلاطین لذت نماز را می‌دانستند بخاطر این لذت بی‌نهایت از سلطنت خود دست می‌کشیدند.

خطیب موقت جمعه تهران تصریح کرد: آنچه باعث می‌شود انسان سفره پر نعمت، لذت‌بخش و متنوع ولی نعمت خود یعنی خداوند را درک کند و جاذبه معنویت صداقت امانت خوش رفتاری ایثار عفو سازگاری با مومنین نادیده گرفتن نقطه ضعف‌های دیگران و پرداختند به نقص‌های خود به قدری مهم می‌شود که هرگز به گناه، فحشا، فساد و دنیا آلوده نمی‌شود.

وی گفت: تقوا هم دنیا و هم آخرت ما را آباد می‌کند.

آیت الله صدیقی در ادامه سخنان خود که در خطبه دوم نماز جمعه تهران ایراد شد، تصریح کرد: امروز مسئله اول جهان اسلام مسئله فلسطین است که از ابتدای انقلاب اسلامی نیز حضرت امام این موضوع را اعلام کردند. روزهای بسیاری گذشت و کار روشن‌تر شد، امروز این موضوع به مراحل حساسی رسیده است و امت اسلامی همواره با یک اعتصام به حبل‌الله بتواند فلسطین را از دست غاصبین که تاکنون به چنین وضعی شناخته نشده بودند، خارج کنند.

وی افزود: انسان فکر می‌کرد تعدادی از یهودیان به سرزمینی آمده و خانه‌های مردم را غصب کردند صاحبان خانه و کاشانه را از خانه‌های خود آواره بیرون کردند. اما اکنون معلوم شده است که آن‌ها یک گروه قلدر و نژادپرست نیستند بلکه یک جریان هستند.

امام جمعه موقت تهران بیان کرد: عامل اول برای این نوع جنایت‌های رقت بار وحشتناک آمریکا، انگلیس و فرانسه هستند. این جریان غرب طی ۲۰۰ سال اخیر همواره دست به کشتار زده‌اند؛ هم بومیان کشور خود را با وضع فجیع کشتند و قتل عام کردند و هم نیمی از جمعیت استرالیا را از بین بردند. از طرفی در هیروشیما و ناکازاکی ژاپن نسل کشی کردند و با کودتا و جنگ افروزی‌ها موجب تلفات عجیب در میانه کشورهای مختلف شده‌اند.

وی ادامه داد: همان گروه امروز بر مسئله غصب فلسطین و ادامه اشغالگری تمرکز کردند و چون در برابر حماسه نظامی توام با ایمان و مجاهدانی یک گروه عاجز شده‌اند، شاهد هستید که دستور آمریکا و حضور انگلیس و فرانسه در متن جانیان و جانوران خونخوار نشان می‌دهد که نتانیاهو سگ جایی نیست بلکه در راس این جنایت‌ها حکام کشورهای غربی هستند که اینجا را برای خود یک فرصت تلقی کردند.

آیت‌الله صدیقی عنوان کرد: جریان استکبار در مسئله غصب فلسطین تمرکز کرده ‌است چراکه در برابر حماسه طوفان الاقصی عاجز شدند، سه ماه در حال جنگیدن و تلفات دادن هستند و راه جهنم اینها را به سرعت نابود می‌کند؛ صهیونیست‌ها خسارات های مالی و ضررهای زیادی دادند و هیچ دستارودی در این سه ماه برایشان پیش نیامده است و چون شکست نظامی همچنان ادامه دارد، جنون آمیز مردم بی گناه و زنان و کودکان را به خاک و خون کشیدند و این جزو کیفرهای الهی است.

وی با بیان اینکه با رفتارهای وحشیانه‌ای که از خودشان نشان دادند، خداوند چهره لیبرال دموکراسی غربی و بهشتی که نشان می‌دادند را برملا کرد، گفت: دموکراسی غربی که آن‌ها می‌گفتند یعنی کودک‌کشی و زندگی جنگلی؛ هیچ گاه جریان غرب تا این حد منزوی و منفور نبود. در کشورهای غربی و دانشگاه‌های آمریکا هم تجمعات اعتراضی برقرار شده است و حتی به دانشمندان خودشان اجازه اعتراض نمی‌دهند و برخی اساتید و دانشجویان را توبیخ و اخراج کرده‌اند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه امروز جریان مقاومت پیروز است چون جبهه‌ای است که معادله‌سازی می‌کند، خاطرنشان کرد: سید حسن نصرالله با هوشیاری، حوصله و دقت در حال جدال با پایگاه‌های نظامی اسرائیل است. قیام یمنی‌ها برحسب روایات مقدمات ظهور حضرت است و یمنی‌ها جبهه جدیدی برای بیچاره کردن جنایتکاران باز کردند.

وی با محکوم کردن و تسلیت اقدام تروریست‌ها در حمله به پاسگاه مرزی راسک، تاکید کرد: از مسئولین توقع می‌رود نیروی انتظامی را در نقاط مرزی از جهت تجهیزات ساماندهی کنند چراکه بعد از گذشت چهل سال کسی نباید جرأت کند این گونه وارد پاسگاه مرزی ما شود.