۱۰ توانایی عجیب زنان که آنان را ابرقهرمان می‌کند!
۱۰ توانایی عجیب زنان که آنان را ابرقهرمان می‌کند!
قبلاً هم این را گفتیم و باز هم می‌گوییم: زن‌ها یکی از موجوداتی هستند که در طول تاریخ بیشتر از دیگران مورد کج فهمی قرار گرفته اند.

به گزارش خبربین آنلاین، در واقع، آن‌ها دارای هزاران توانایی شگفت‌انگیز هستند که تازه در حال شروع درک آن‌ها هستیم. اگر چه علم مدرنی داریم که به ما کمک می‌کند، اما بدون شک چیزهای زیادی وجود دارد که هنوز در مورد زنان و توانایی‌هایشان نمی‌دانیم.

در ادامه این مطلب شما را با ۱۰ ابرقدرتی آشنا خواهیم کرد که علم ثابت کرده زنان دارا هستند.

۱۰- آن‌ها می‌توانند به سرعت و تنها با نگاه کردن متوجه خیانت مردان شوند

مردان هوسران مراقب باشید! ظاهراً زنان این توانایی عجیب را دارند که فقط با نگاه کردن به چهره یک مرد بگویند که او یک خیانتکار است یا خیر. هنگامی که دانشمندان یک دانشگاه استرالیایی از ۳۴ زن خواستند تا به عکس‌های ده‌ها مرد مختلف نگاه کنند و تشخیص دهند که کدام یک بی‌وفا هستند، شرکت کنندگان در ۶۲ درصد مواقع موفق شدند مرد خیانتکار را به درستی شناسایی کنند.

به نظر می‌رسید که زنان تصمیم گیری‌های خود را بر مبنای قدرت مردانگی – اما نه لزوما جذاب – مرد درون عکس انجام می‌دادند، و این مردان با ظاهر و خصوصیات مردانه احتمال بیشتری برای خیانت به همسران خود دارند.

در مقابل، همتایان مرد این زنان در این مطالعه عملکرد بسیار ناموفقی داشتند، و در ۷۷ درصد مواقع در شناسایی زنان خیانتکار اشتباه حدس می‌زدند. دانشمندان حدس می‌زنند که زنان ممکن است به این خاطر به این توانایی دست یافته باشند که در صورت خیانت، نسبت به مردان چیز بیشتری برای از دست دادن دارند.

در حالی که یک مرد ممکن است تنها مجبور به بزرگ کردن فرزندان مرد دیگری باشد، یک زن ممکن است منابع ارزشمند مورد نیاز برای فرزندان خود را از دست بدهد که به فرزندان زن دیگر می‌رسند.

۹- آن‌ها رنگ‌های بیشتری را درک می‌کنند

چند رنگ در رنگین کمان را می‌شناسید؟ در واقع پاسخ روشنی برای این سوال وجود ندارد و برای زنان، این عدد بسیار بیشتر است. به گفته یک دانشمند معتبر به نام اسرائیل آبراموف، زنان می‌توانند تفاوت رنگ‌ها را بسیار بهتر از مردان متوجه شوند.

آبراموف که به مدت نیم قرن بینایی انسان را مطالعه کرده بود، دریافت که در حالی که مردان در دیدن حرکت اشیاء در خط دید خود بهتر عمل می‌کنند، زنان در تشخیص تفاوت‌های ظریف میان رنگ‌های مختلف بهتر هستند.

آبراموف تصریح کرد که زنان این توانایی را پیش از آغاز دوره کشاورزی، زمانی که مجبور بودند گیاهان خوراکی را با دقت انتخاب کنند، در حالی که مردان برای شکار و آوردن غذا از خانه می‌رفتند، به دست آوردند.

علاوه بر این، گروه کوچکی از زنان به نام «تتراکرومات ها» وجود دارند که توانایی درک ۱۰۰ میلیون رنگ مختلف را دارند زیرا به جای سه نوع، چهار نوع مخروط در شبکیه چشم خود دارند.

این مخروط‌های اضافی به مغز آن‌ها اجازه می‌دهد تا رنگ‌های بیشتری را با هم ترکیب کند.

دهه‌ها طول کشید تا دانشمندان چنین فردی را پیدا کنند، اما محققی به نام گابریل جردن در سال ۲۰۰۷ موفق به شناسایی یک پزشک اهل شمال انگلستان به عنوان اولین تتراکرومات شناخته شده شد و مطمئن است که افراد بسیار بیشتری با این قدرت وجود دارند.

۸- تهوع صبحگاهی باعث نجات جان می‌شود

در زمانی که انگار که به یک دلیل دیگر برای تنفر از آرام بخش‌ها و داروهی مُسکن نیاز داشتیم، دو محقق به نام‌های پل شرمن و ساموئل فلکسمن به این باور رسیدند که تهوع صبحگاهی در زنان باردار در واقع یک مکانیسم دفاعی برای محافظت از مادر و کودک متولد نشده‌اش در برابر انگل‌ها و سموم مضری است، مواد مضری که عمدتاً در گوشت، ماهی و محصولات طیور یافت می‌شود.

آن‌ها دریافتند که تهوع صبحگاهی به ویژه در مراحل اولیه رشد جنین، زمانی که نوزاد بیش‌ترین آسیب‌پذیری را دارد، رخ می‌دهد و در مراحل بعدی بارداری از بین می‌رود.

علاوه بر این، آن‌ها دریافتند که زنانی که بدترین تهوع‌ها و ناراحتی‌های صبحگاهی را در دوران بارداری داشته‌اند نسبت به زنانی که کمتر این ناراحتی را تجربه کرده اند، کمتر از دیگران با سقط جنین مواجه شده اند.

از نقطه نظر تکاملی، این سازگاری رشد فرزندان سالم را ممکن ساخته و بقای نسل بشر را تضمین کرده است. دفعه بعد که یک زن باردار بالا می‌آورد، فقط با این آگاهی که این کار به نفع خودش است، او را آرام کنید.

توانایی عجیب زنان آنان را ابرقهرمان کرده است.

۷- ارگاسم در زمان زایمان

در حالی که لذت احتمالاً آخرین احساسی است که ما با زایمان مرتبط می‌دانیم، برخی از زنان آن را تجربه می‌کنند. در مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۳، روانشناس فرانسوی، تیری پُستل با بیش از ۹۰۰ ماما مصاحبه کرد.

آن‌ها تایید کردند که از میان بیش از ۲۰۰ هزار تولدی که در آن‌ها به مادران کمک کرده اند، دستکم ۶۶۸ زن گزارش کرده‌اند که دچار ارگاسم شده اند. پستل اولین کسی بود که این اعداد را تحلیل کرد، اما پدیده ارگاسم در هنگام زامیان پیش از این در سال ۲۰۰۹ با فیلم Orgasmic Birth: The Best-Kept Secret برای عموم آشکار شده بود.

سازنده این فیلم، دبرا پاسکالی – بونارو، گفت که از آنجایی که پستل به جای مادران واقعی با ماماها مصاحبه کرده است، تعداد ارگاسم‌های هنگام زایمان ممکن است در واقعیت بیشتر از آن چیزی باشد که گزارش شده است.

بری کومیساروک، متخصص بیماری‌های زنان، مدعی شده است که از نظر فیزیولوژیکی، «تولد ارگاسمی تعجب‌آور نیست»، زیرا این فرآیند می‌تواند مناطق حساس جنسی زن را تحریک کند.

با این حال، کومیساروک گفته است که این تجربه مرتبط با زایمان کاملاً وابسته به آناتومی منحصر به فرد هر مادر است: برخی ممکن است احساس لذت کنند، اما بسیاری دیگر احساس درد خواهند کرد.

۶- استرس آن‌ها را دلسوزتر می‌کند

از ضرب الاجل‌ها گرفته تا صورت حساب ها، استرس در اطراف ما زیاد است و ظاهراً زنان در دوران استرس بهتر می‌شوند. بر اساس مطالعه‌ای که نتایج آن در سال ۲۰۱۴ در مجله Psychoneuroendocrinology منتشر شد، زنان تحت استرس تمایل بیشتری به ارتباط با دیگران دارند، در حالی که مردان خودخواه‌تر می‌شوند و قادر به درک افراد اطراف خود نیستند.

برای جورجا سیلانی، محقق اصلی این مطالعه، این یافته شگفت‌انگیزی بود. او انتظار داشت که هر دو شرکت کننده زن و مرد در هنگام قرار گرفتن در معرض استرس در طول مطالعه که حوزه‌های عملکرد حرکتی، عاطفی و شناختی را مورد آزمایش قرار می‌داد، همدل‌تر و دلسوزتر شوند.

سیلانی دو توضیح محتمل را برای اینکه چرا زنان دارای استرس بیشتر اطرافیانشان را درک می‌کنند ارائه می‌دهد. اولین مورد این است که زنان ممکن است اجتماعی‌تر شوند تا در زمان مشکلات از دیگران کمک بگیرند، در حالی که مردان تشویق می‌شوند تا مشکلات را به طور مستقل حل کنند.

همچنین ممکن است عوامل هورمونی در این معادله اثر داشته باشد، زیرا سطوح بالای اکسی توسین تولید شده توسط بدن زنان تحت استرس ممکن است آن‌ها را وادار به اجتماعی‌تر شدن نسبت به مردان کند.

۵- آن‌ها دارای سیستم ایمنی قوی‌تری نسبت به مردان هستند

برای جنس ظاهراً ضعیف‌تر قدرت‌های برتر زیادی وجود دارد. ظاهراً به لطف برخی تفاوت‌های بیولوژیکی کلیدی، زنان سیستم ایمنی بسیار قوی‌تری نسبت به مردان دارند.

به گفته دانشمندان دانشگاه گنت، کروموزوم X اضافی به این معنی است که زنان میکرو RNA بیشتری دارند که می‌تواند سیستم ایمنی را تقویت کرده و مانع رشد سرطان شود.

در مطالعه‌ای دیگر، دکتر مایا صالح کشف کرد که استروژن از ایجاد آنزیمی به نام Caspase – ۱۲ که در فرآیند التهابی تداخل ایجاد می‌کند، جلوگیری می‌نماید.

یک مطالعه ژاپنی به سرپرستی پروفسور کاتسویوکو هیروکاوا نیز نشان داد که سیستم ایمنی زنان آهسته‌تر پیر می‌شود. او تصریح کرد که این می‌تواند دلیل این باشد که چرا زنان معمولاً بیش از مردان هم سن و سال خود عمر می‌کنند.

همچنین یک مطالعه میزان بالای تستوسترون را با کاهش پاسخ سیستم ایمنی بدن مرتبط دانست که مردان را نسبت به زنان بیشتر مستعد ابتلا به بیماری‌های عفونی می‌کند.

توانایی عجیب زنان آنان را ابرقهرمان کرد.

۴- اشک آن‌ها می‌تواند آبی بر آتش خشم و تمایل جنسی مردان باشد

بر اساس یک مطالعه در سال ۲۰۱۱، یک ماده شیمیایی ناشناخته که در اشک‌های عاطفی زنان یافت می‌شود، به طور موثری میزان تستوسترون و در نتیجه برانگیختگی جنسی شرکت کنندگان مرد را که در معرض آن‌ها قرار گرفته بودند، کاهش داد.

پس از آن، مردان امتیازهای کمتری نسبت به حالت معمول به عکس‌های زنان جذاب می‌دادند، و تصاویر MRI مغز آن‌ها نشان داد که آن‌ها حس جنسی‌شان را از دست داده بودند.

از نقطه نظر تکاملی، این برای جفت گیری کارآمد مفید بوده است، زیرا یک زن در هنگامی که در پایین‌ترین حد باروری خود قرار دارد شانس بیشتری برای گریه کردن دارد، یعنی در طول و درست قبل از قاعدگی.

با این حال، یکی از محققان این پروژه به نام نوام سوبل هشدار داد که هنوز خیلی زود است که به یک نتیجه قطعی برسیم، زیرا هنوز عوامل زیادی وجود دارند که می‌توانند در این زمینه موثر باشند. او توصیه کرد که برای درک واقعی اشک‌های زنان باید تحقیقات بیشتری انجام شود.

۳- حس شناسایی مردان همجنسگرا در آنان در ایام تخمگ‌گذاری قوی‌تر می‌شود

واژه Gaydar- یعنی توانایی تعیین گرایش جنسی فرد در هنگام دیدن – در واقع به عنوان یک چیز واقعی ثابت شده است، و براساس یک مطالعه در سال ۲۰۱۱، زنان در دوره تخمک‌گذاری خود در این زمینه بسیار باهوش و ماهر هستند.

دانشمندان دانشگاه تورنتو به سرپرستی نیکلاس رول ۴۰ زن را در معرض سه آزمایش قرار دادند تا فرضیه خود را مبنی بر اینکه زنان در دوران تخمک‌گذاری بهتر می‌توانند گرایش جنسی مردان را تعیین کنند، تایید نمایند.

این محققان دریافتند که هر چه زن بارورتر باشد، چهره مردان همجنس گرا را که در عکس‌های مختلف نشان داده شده بود، با دقت بیشتری شناسایی می‌کند.

آن‌ها همچنین دریافتند که زنانی که از آن‌ها خواسته شده بود یک داستان شهوانی را قبل از همان آزمایش بخوانند، امتیاز بالاتری کسب کردند.

بر اساس تحقیقات رول، این شاهدی است بر اینکه تکامل در آماده کردن زنان بارور برای جفت گیری دست داشته است. از آنجا که زنان در طول عمر خود تعداد محدودی تخمک تولید می‌کنند، باید در انتخاب جفت بالقوه خود بسیار دقت داشته باشند.

۲- حس احساس خطر نیز در زنان قوی‌تر است

به طور کلی، زنان از فرزندان خود به شدت محافظت می‌کنند. تحقیقات جدید نشان داده است که محافظت از فرزندان توسط زنان در واقع به قبل از تولد باز می‌گردد.

در مطالعه‌ای که نتایج آن در سال ۲۰۱۲ منتشر شد، محققان دانشگاه کیوتو، نوبو ماساتاکا و ماساهیرو ناباساکی، توانایی ۶۰ شرکت کننده زن در سن باروری را برای پیدا کردن مارهای پنهان شده در عکس‌ها مورد آزمایش قرار دادند.

آن‌ها دریافتند که زنان در طول فاز لوتیل (دوره جسم زرد تخمدان پس از تخمک گذاری) چرخه قاعدگی خود، این مارها را سریع‌تر شناسایی می‌کنند.

این محققان این فرضیه را مطرح کرده‌اند که افزایش سطح پروژسترون به همراه هورمون‌هایی مانند کورتیزول و استرادیول در طول فاز لوتیل می‌توانند نقشی کلیدی در افزایش اضطراب و توانایی‌های تشخیص خطر یک زن داشته باشند.

این موضوع منطقی به نظر می‌رسد، زیرا این دوره دوره‌ای است که طی آن یک زن می‌تواند باردار باشد بدون آنکه خود خبر داشته باشد، بنابراین طبیعی است که بدن او برای محافظت از خود در طول این مدت دچار تکامل شده و هوشیارتر باشد.

۱- زنان استادان انجام چند کار به صورت همزمان هستند

در سال ۲۰۱۳، گروهی از روانشناسان انگلیسی دو آزمایش انجام دادند که به نظر می‌رسید برتری زنان در چندوظیفگی را نشان می‌دهد. در آزمایش اول، آن‌ها از زنان و مردان خواستند تا کارهای مختلفی مانند شمارش و تشخیص اشکال را روی کامپیوتر انجام دهند.

در حالی که هر دو گروه می‌توانستند هر وظیفه را به صورت جداگانه به سرعت انجام دهند، محققان دریافتند که مردان زمانی که آن وظیفه به سرعت تغییر می‌کرد، کندتر از زنان عمل می‌کردند.

در آزمایش دوم، آن‌ها از دو گروه خواستند تا وظایف فضایی مانند یافتن رستوران روی نقشه و یافتن کلیدهای گم شده در یک زمینه را در حالی که به برخی سوالات ساده ریاضی پاسخ می‌دادند و با تلفن صحبت می‌کردند، انجام دهند.

آن‌ها باید این وظایف را در عرض هشت دقیقه تکمیل می‌کردند. در این آزمایش، محققان دریافتند که زنان بسیار منظم‌تر و سازمان یافته‌تر از مردان هستند.

برای محققان پروژه، این مطالعه حوزه کاملاً جدیدی از موضوعات مورد علاقه مانند اینکه آیا چندکارگی واقعاً به نفع نیاکان ما بوده است یا خیر را باز کرد.

اگر چه این کار می‌توانست به زنان کمک کند، اما ممکن است برای مردان نیز مضر بوده باشد، به خصوص زمانی که آن‌ها نیاز به انجام کارهای مهمی مانند شکار بدون حواس پرتی داشتند.

جالب توجه است که مطالعات مختلف نشان داده‌اند که مردان در واقع در چندوظیفگی بهتر هستند، اما به نظر می‌رسد که تا حد زیادی این موضوع به کار در دست انجام وابسته است، که با این نظریه که مردان و زنان برای انجام کارهای متفاوت تکامل یافته اند، مطابقت دارد.