۷ تغییر بزرگ آی او اس ۱۷.۲
۷ تغییر بزرگ آی او اس ۱۷.۲
اپل همواره با آپدیت آی‌او‌اس به ورژن‌های بالاتر در صدد رفع مشکلات مشتریان و رضایت بیشتر آن‌ها بوده است. انتظار می‌رود نسخه جدید این سیستم عامل، یعنی آی‌او‌اس ۱۷.۲ نیز انتظارات کاربران را برآورده کند.

به گزارش خبربین آنلاین؛ اپلیکیشن کاربردی ژورنال یکی از جالب توجه‌ترین ویژگی‌های آی‌او‌اس ۱۷.۲ به شمار می‌رود که هدف آن کمک به سلامت ذهن کاربران با استفاده از توصیه‌های شخصی‌سازی شده است‌. لازم به ذکر است که تمام داده‌ها، رمزگذاری شده و دیگر لازم نیست نگران مسائل مربوط به حریم خصوصی باشید.

۲. شارژ بی‌سیم

به‌روزرسانی جدید آی‌او‌اس به دارندگان آیفون ۱۳ و ۱۴ نیز اجازه می‌دهد دستگاه خود را با استفاده از استاندارد شارژ بی‌سیم Qi2 شارژ کنند که سرعت بیشتری نسبت به شارژ Qi دارد.

۳. استیکر شخصی‌سازی شده

آی‌او‌اس ۱۷ امکان استفاده از عکس‌های ذخیره‌ شده به‌عنوان استیکر را فراهم کرده است. در نسخه جدید کاربران می‌توانند از این استیکرها برای واکنش به پیام‌های مختلف استفاده کنند.

۴. کلید امنیتی

این ویژگی با هدف حفظ امنیت کاربران در برابر حملات سایبری بسیار پیچیده‌تر از سطح تحت حمایت دولت اضافه شده است. در این روش افراد با فعال کردن گزینه «کلید تأیید مخاطب» اطمینان حاصل می‌کنند که شخص خاصی میان آن‌ها و مخاطبشان وجود ندارد.

۵. گزینه ترجمه در دکمه اکشن

دارندگان آیفون ۱۵ پرو و پرو مکس از قبل با دکمه اکشن و کاربری آن آشنا هستند. حالا با به‌روزرسانی آی‌او‌اس، این دکمه به شما امکان می‌دهد گفتار را نیز به سرعت به زبان‌های دیگر ترجمه کنید.

۶. ضبط ویدیوی چند بعدی

کاربران آیفون ۱۵ پرو و پرو مکس حالا می‌توانند با فعال کردن ویژگی Spatial Video از هر دو دوربین اصلی و فوق عریض به طور همزمان استفاده کرده و برای استفاده از هدست ویژن پرو که در سال ۲۰۲۴ عرضه می‌شود، آماده شوند.

۷. تغییرات در اپل تی‌وی

با نگاهی اجمالی به اپل تی‌وی به راحتی می‌توان گفت که این برنامه پرطرفدار دستخوش تغییراتی شده که در راستای یکپارچگی بیشتر آن ایجاد شده‌اند. برای مثال تب فیلم و سریال‌ها که قبلا در بالای صفحه نمایش بود حالا در بخش فروشگاه ترکیب شده و دیگر نیازی به جابه‌جایی بین این دو نیست.