VAR باید برای همه باشد نه اینکه برخی تیم‌ها با قانون دیگری بازی کنند!
VAR باید برای همه باشد نه اینکه برخی تیم‌ها با قانون دیگری بازی کنند!
سرمربی تیم فوتبال تراکتور گفت: اینکه برخی تیم‌ها با یک قانون و تیم‌های دیگر با قانون دیگری در یک رقابت شرکت کنند، درست نیست.

به گزارش خبربین آنلاین؛ پاکو خمز در نشست خبری پیش از بازی مقابل پیکان تهران درمورد تغییرات احتمالی در ترکیب تراکتور، اظهار داشت: ما ترکیب را براساس نتایج بازی قبلی مشخص نمی‌کنیم، بلکه بر اساس میزان آمادگی بازیکنان، این کار را انجام می‌دهیم و امکان تغییر آن در تمامی بازی‌ها وجود دارد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا با تغییر سرمربی پیکان، قدرت تهاجمی این تیم افزایش یافته، گفت: با تغییر سرمربی، شیوه بازی این تیم تغییر یافته، پیکان به دنبال مالکیت توپ و بازیسازی از دفاع است. به سرمربی این تیم تبریک می‌گویم. سبک خوبی را در پیش گرفته و معتقدم بازی آسانی نخواهیم داشت.

سرمربی تراکتور در خصوص راهکار تقویت خط حمله تیمش و استفاده از مهاجم کاذب به جای مهاجم تخصصی، عنوان کرد: باتوجه به لیست نفراتی که در اختیار داریم، سیستم تیم را انتخاب می‌کنیم. ما در بازی‌های مهم ابتدای فصل مهاجم تخصصی نداشتیم و از حسین‌زاده، گوستاوو و رستمی در این پست استفاده کردیم. اکنون عبدی را داریم و گاهی از آقاجان‌پور هم در خط حمله استفاده می‌کنیم. من خوشحالم که تمامی بازیکنان نهایت تلاششان را انجام می‌دهند. اگر مجبور باشیم، از مهاجم کاذب استفاده می‌کنم ولی ترجیح من، داشتن ۲ مهاجم تخصصی است.

وی در پاسخ به این سوال آیا لیست بازیکنان مورد نظر را برای جذب در نیم فصل تهیه کرده‌، گفت: نه، این کار من نیست.

خمز در مورد سید محمد حسینی که چندان در ترکیب تیم قرار نمی‌گیرد، اظهار داشت: حسینی فصل گذشته برای ما خیلی خوب و در سطح بالا بازی کرد. او یکی از بازیکنان مهم ما بود. این فصل بازیکنان جدیدی در آن پست اضافه و رقابت سخت شده است. حسینی دقایق کمی بازی کرده و شاید حقش بود که در برخی بازی‌ها از ابتدا در ترکیب قرار می‌گرفت. معتقدم باید به تلاش کردن ادامه دهد. با آغاز باز‌ی‌های جام حذفی، فرصت بیشتری برای حضور در ترکیب پیدا می‌کند و باید آمادگی‌اش را حفظ کند.

وی افزود: به خاطر شرایط حسینی این حرف‌ها را نمی‌زنم. به عنوان سرمربی تیم اعلام می‌کنم کسی که دلش اینجا نباشد را نمی‌خواهم. اگر بازیکنی نمی‌خواهد اینجا بماند، می‌تواند برود. من بازیکنانی را می‌خواهم که حضور در کنارمان، رشد و پیشرفت را بخواهند. فکر می‌کنم محمد حسینی بازیکن خوبی است اما کیفیت بالای شجاع خلیل‌زاده و عارف آقاسی کار را سخت کرده است. سیدمهدی حسینی و امیرحسین حسین‌زاده هم فرصت چندانی برای بازی کردن پیدا نمی‌کردند ولی از فرصت پیش آمده استفاده کرده و خودشان را ثابت کردند.

سرمربی تراکتور در خصوص محرومان و مصدومان تیمش، گفت: عارف رستمی مصدوم بوده و مهدی شیری که دستش شکسته بود و هنوز منتظر هستیم تا به شرایط بازی برسد.

خمز در خصوص استفاده از VAR در فوتبال ایران، گفت: عدالت باید در فوتبال برقرار شود. قوانین باید برای تمامی تیم‌ها یکسان باشد. خواستند VAR را در یک بازی آزمایش کنند ولی VAR امتحانش را در سطح دنیا پس داده و اگر قرار بر استفاده از آن باشد، باید در تمامی بازی‌ها مورد استفاده قرار گیرد. اینکه برخی تیم‌ها با یک قانون و تیم‌های دیگر با قانون دیگری در یک رقابت شرکت کنند، درست نیست. نباید نابرابری باشد.