آمریکا پایش را از جنایات در غزه بیرون بکشد
آمریکا پایش را از جنایات در غزه بیرون بکشد
عضو‌ مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امروز همه می‌دانند اگر آمریکا پایش را از جنایات در غزه بیرون بگذارد اسرائیل سریعا عقب‌نشینی خواهد کرد و آن‌ها باید این کار را بکنند.

به گزارش خبربین آنلاین؛ محسن رضایی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی المیادین و در پاسخ به این سوال که شما بارها به احتمال گسترش جنگ غزه و عمیق‌تر شدن آن اشاره کردید و حتی وزیر خارجه ایران هم این احتمال را مطرح کرد و به نظر شما این گسترش چگونه خواهد بود، گفت: جنگ فقط در غزه محدود نخواهد بود، کشتی‌ها، هواپیماها و دفاتر صهیونیست‌ها در جهان اسلام پراکنده‌اند و اگر خون جوانان مسلمان به جوش بیاید دیگر این اماکن نه تنها در کشورهای جهان اسلام بلکه حتی در اروپا و آمریکا هم امنیت نخواهند داشت چرا که مساله فلسطین تبدیل به مساله انسانی شده و حقوق بشر غربی و آمریکایی را زیر سوال برده است و هر روزی که جنگ غزه بیشتر ادامه پیدا کند احتمال گسترش جنگ بسیار بیشتر است و توصیه ما آتش بس و خروج اسراییل از غزه است.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس در پاسخ به سوالی دیگری گفت: امروز همه می‌دانند اگر آمریکا پایش را از معرکه بیرون بگذارد اسراییل سریعا عقب نشینی خواهد کرد و آن‌ها باید این کار را بکنند.

وی اضافه کرد: اگر رژیم صهیونیستی از غزه عقب نشینی نکند و به جنایاتش پایان ندهد طی هفته‌های آینده احتمال گشوده شدن جبهه های جدید علیه آنها وجود دارد.

وی در پاسخ به سوال مجری در خصوص اجلاس کشورهای عربی و اسلامی در ریاض و اینکه چقدر همگرایی بین کشورهای اسلامی در موضوع فلسطین خواهد بود؛ گفت: روابط کشورهای اسلامی روز به روز بهتر خواهد شد چرا که آمریکا در غرب آسیا ضعیف شده است.

رضایی با توضیح اهداف غرب در حمایت از اسرائیل تصریح کرد: جنگ غزه جنگ نفت است و فردای روزی که اسرائیل اینجا نباشد نفت به ۱۵۰ دلار می رسد؛ جنگ غزه جنگ وحدت اسلام است و با نبود این رژیم اتحاد بین کشورهای غرب آسیا شکل می‌گیرد و در نهایت جنگ غزه جنگ حفظ پل دسترسی غربی‌ها به شرق و قدرت های شرق است و با نبود اسراییل این پل در هم خواهد شکست.

وی  در پایان گفت: باید با برگزاری انتخابات توسط خود مردم فلسطین سرنوشت شان رقم بخورد و این در صورت خروج اسراییل ممکن خواهد شد و اجلاس ریاض هم شروع یک حرکت خوب در راستای وحدت جهان اسلام خواهد بود.