بورس اردیبهشت را با صعود به پایان رساند
بورس اردیبهشت را با صعود به پایان رساند
امروز (یکشنبه 31 اردیبهشت) شاخص بورس در پایان معاملات بازار سرمایه با رشد ۴ هزار واحدی روبه‌رو شد.

به گزارش خبربین آنلاین: بورس سبزپوش شد. در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه، بیش از ۱۱ میلیارد و ۹۰۷ میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۹ هزار و ۷۲۲ میلیارد تومان در بیش از ۸۰۸هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۴ هزار و ۷۸۴ واحدی در ارتفاع ۲ میلیون و ۳۰۲ هزار و ۷۶۹ واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های بانک ملت، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی شد و در مقابل شرکت‌های معدنی و صنعتی گل گهر، پتروشیمی نوری و پتروشیمی پردیس با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۷ میلیارد و ۹۴ میلیون ورقه به‌ارزش ۳۸ هزار و ۶۶۴ میلیارد تومان در ۳۷۱ هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۲۱ واحد رشد کرد و در ارتفاع ۲۸ هزار و ۹۳۸ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات، صنایع مادیران و کشتیرانی دریای خزر شد و در مقابل شرکت‌های پالایش نفت شیراز، بانک دی و تولید برق عسلویه مپنا بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

منبع: تسنیم