حمله اسرائیل به سفارت ‌بدون پاسخ نخواهد ماند‌
حمله اسرائیل به سفارت ‌بدون پاسخ نخواهد ماند‌
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در واکنش به درخواست مردم مبنی بر انتقام گفت: حمله اسرائیل بدون پاسخ نخواهد ماند، زمان عملیات، نوع عملیات را ما تعیین می‌کنیم، با دقت انجام خواهد گرفت و قطعا او را از کارش پشیمان خواهیم کرد.

به گزارش خبربین آنلاین؛ سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری در آیین تشییع شهید زاهدی در اصفهان با تبریک و تسلیت شهادت جمعی از فرماندهان جبهه مقاومت و گرامیداشت یاد و خاطره همه شهدای انقلاب اظهار داشت: شهید زاهدی پس از ۴۳ سال مجاهدت شبانه‌روزی جان خود را فدای اسلام، انقلاب اسلامی و آزادی قدس شریف کرد. امروز در کنار پیکر مطهر این شهید و سایر شهیدان بزرگ دیگر اصفهان، شهیدان خرازی، ردانی‌پور، حبیب‌اللهی، همت، کاظمی، حجازی، میثمی، اقارب پرست و ده ها و صدها شهید فرمانده و ۲۴ هزار شهید گلگون کفن این استان بی نظیر کشور در میدان جهاد و شهادت در اصفهان گرد هم آمده‌ایم.

وی افزود: در مراسم تشییع شهیدی گرد آمده‌ایم که همرزم و یاور دائمی شهید سلیمانی، شهید همدانی، شهید عماد مغنیه و همه شهدای بزرگ آزادی قدس شریف و مقابله با رژیم صهونیستی بود. ملت بزرگ ایران و ملل آزاده جهان روز گذشته به برکت عملیات بی‌نظیر طوفان الاقصی و به برکت خون شهید زاهدی و همرزمانش روز قدس بی نظیری را بر تاریخ انقلاب اسلامی و جهان خلق کردند تا آمریکای جنایتکار و صهیونیست ظالم و کودک‌کش بدانند که عمر این رژیم به سر آمده و راه دوری تا اضمحلال و نابودی آن باقی نمانده است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان آنکه مروری بر زندگی ننگین ۷۵ ساله رژیم صهیونیستی نشان دهنده دو دوره مشخص است، خاطرنشان کرد: در دوره اول دوره فراز و اوج گیری و دوره بعد دوره افول و زوال اوست. صهیونیست‌ها و آژانس بین‌المللی صهیونیستی پس از کار و زمینه‌سازی و به بهانه کشتار مبهم هولوکاست در اروپا سرزمین قدس شریف، قبله اول مسلمین را غصب کردند و حکومتی ظالم را ایجاد کردند.

وی ادامه داد: با کمک‌های آمریکا و اروپای ریاکار و دروغگو این رژیم قدرت گرفت و در مقابله نظامی ارتش‌های عربی هر کدام بیش از ۶ روز در برابرش دوام نیاوردند و اگر انقلاب اسلامی نبود، توطئه و طرح استکبار جهانی برای تغییر جهان اسلام با حضور صهیونیست‌های جنایتکار شکل می گرفت اما دوره افول صهیونیست ها با انقلا اسلامی آغاز شد. امام خمینی (ره) یکی از راهبردهای دائمی جمهوری اسلامی را مقابله با این تجاوز و ستمگری قرار دادند و روز قدس را برای بیان احساسات خالص ملل مسلمانان قرار دادندو فرمودند حتی کافی است که مسلمانان با یک سطل آب این رژیم را به مدیترانه بریزند و از آن روز روند قدرت گیری صهیونیست تغییر کرد.

سردار سرلشگر باقری با بیان آنکه در دوره رهبری امام خامنه‌ای، با شکل‌گیری و تشکیل نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به امر ایشان، روال شکل‌گیری مقاومت اسلامی جان تازه‌ای پیدا کرد، بیان کرد: جریان‌های غیراسلامی و کم توان به مرور به حاشیه رفتند و جریان‌های اصیل اسلامی، همچون حزب الله در لبنان، حماس و جهاد در فلسطین با قدرت تمام به میدان آمدند و از ۳۰ سال پیش تاکنون بر آن افزوده شده است.

وی ادامه داد: طوفان الاقصی به عنوان عملیات تعیین کننده در ۱۵ مهر ماه سال گذشته بخش کوچکی از این کوه یخ بزرگ را نمایان کرد. عملیاتی بی‌نظیر، بدون نقص، توسط حداکثر هزار نفر رزمنده و سازمانی که بیش از ۱۵ سال در محاصره کامل در یک باریکه کوچک بودند، اینها در یک عملیات غافلگیرانه به صهیونیست‌های تا بن دندان مسلح هجوم بردند و این بلا را به سر او آوردند و شکست ویژه‌ای را به او وارد کردند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان آنکه دشمنی که اساس آن بر قدرت نظامی، اطلاعاتی و پشتیبانی آمریکای جنایتکار و اروپا بنا گذاشته شده است خاطرنشان کرد: در این عملیات این رزمندگان با حداقل تلفات، تلفات چشمگیری به دشمن وارد کردند. اگر بگوییم که سرزمین غزه یک سرزمین کوچکی در حد ۴۰ کیلومتر در ۱۰ کیلومتر است، انگار که رود زاینده‌رود را از ابتدا و انتهای آن با ۴ کیلومتر در طرفین ببینیم، به مدت ۱۶ سال در محاصره باشد و هر از چندگاهی محاصره شود، رهبران آن ترور شوند و در این شرایط با انجام اقداماتی چون حفر تونل، ایجاد استحکامات و در زیر تونل‌ها صنعت دفاعی ایجاد کردند و با طرح بی نظیر خود چنین بلایی را سر صهونیست‌ها آوردند.

وی تصریح کرد: رژیمی که به دنبال سرزمین بزرگ نیل تا فرات بوده است یعنی ۶ کشور فلسطین، سوریه، مصر، اردن و عراق بوده امروز در طی ۶ ماه گذشته گرفتار نبرد در یک سرزمین کوچکتر از یک شهر شده و در باتلاق نبرد غزه فرور رفته، نه راهی برای خاتمه و نه راهی برای ادامه این جنایت را دارد.

وی افزود: شهید زاهدی همچون دیگر شهدای اصفهان چون خرازی، حجازی و … و ۲۴ هزار شهید این استان در میدان جهاد و شهادت حضور داشت. در مراسم شهیدی هستیم که همرزم شهید سلیمانی، عماد مغنیه، شهید همدان و دیگر شهدای جبهه مقاومت بود.

وی با بیان اینکه مردم ایران روز قدس بی‌نظیری را خلق کردند، گفت: امریکا و دیگر کشورهای استکباری بدانند که عمر اسرائیل به سر آمده و تا اضمحلال کامل رژیم صهیونیستی چیزی نمانده است.

سرلشکر باقری با صهیونیست‌ها قبله اول مسلمین را غصب کردند و حکومتی غاصب را تاسیس کردند، تصریح کرد: اگر انقلاب اسلامی نبود توطئه و طرح استبکار جهانی برای تغییر جهان اسلام با حضور اسرائیل شکل می‌گرفت، اما دوره افول اسرائیل با انقلاب ا‌سلامی آغاز شد.

وی با بیان‌ اینکه امام راحل یکی از راهبردهای جمهوری اسلامی را مقابله دائمی با این رژیم غاصب قرار داده است، افزود: با تشکیل نیروی قدس سپاه به دستور رهبر معظم انقلاب، روند شکل گیری جبهه مقاومت جان تازه ای گرفت و جریان هایی همچون حزب الله، حماس و … به میدان آمدند و طی ۳۰ سال گذشته به این قدرت افزوده است.

وی با بیان اینکه طوفان الاقصی بخش کوچکی از قدرت جبهه مقاومت را نمایان کرد، افزود: در این عملیات با حضور ۱۰۰۰ رزمنده در عملیاتی غافگیرانه به اسرائیل حمله بردند و شکست ترمیم ناپذیر را به دشمن تحمیل کردند.

وی با بیان اینکه قدرت اسرائیل بر پایه اطلاعات است، افزود: رزمندگان جبهه مقاومت با حداقل تلفات، بیشترین خسارت را به دشمن وا‌رد کردند.

وی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی به دنبال سرزمین نیل تا فرات بود، اما در سرزمین اشغالی گرفتار شده است، ادامه داد: آنها در باتلاق نبرد غزه فرو رفته اند و راهی برای خروج از این جنگ ندارند و به کشتار زنان، کودکان، بمباران بیمارستان  و … روی آورده اند.

وی با بیان اینکه اسرئیل بعد از ۶ ماه بمباران غزه به هیچ یک از اهداف خود را نرسیدند، گفت: نهضت جهاد در جبهه مقاومت زنده است و شکست اسرائیل قطعی است و نه راه پیش دارند و نه راه پس دارند.

وی با بیان اینکه وضعیت سرزمین صهیونیست‌ها امروز حکایت از اوضاع آشفته دارد، گفت: امروز سربازان این رژیم فراری شده اند و بخش زیادی از جوانان این کشور از اسرائیل خارج شده اند و اقتصاد این حکومت از بین رفته است و با وجود حمایت بی شرمانه آمریکا و اروپای ظالم پای اسرائیل به دادگاه لاهه باز شده و در سازمان ملل علیه صهو‌نیست‌ها بیانیه صادر صادر شد.

وی با بیان اینکه به برکت خون شهدای مقاومت و ایستادگی ملت فلسطین و غزه امروز اسرائیل زمین‌گیر شده است، افزود: این آتشی که برافروخته شده خاموشی ندارد و تا اضمحلال این رژیم غاصب ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه طرح استکبار جهانی برای اینکه جهان اسلام را در این سرزمین مقدس از هم بپاشد و این منطقه را در اختیار بگیرد با تلاش این رزمندگان جبهه مقاومت، نیروی قدس و مردم فلسطین، لبنان و جهان اسلام این ورق برگشت و روند افول اسرائیل آغاز شده است، گفت: آنها در لبه پرتگاه قرار دارند و عملیاتی هایی که انجام دهد کاری کم ارزش و اروزی ناچاری انجام می دهد و از روی دیوانگی این کارها را انجام می دهد.

وی با بیان اینکه حمله به سفارت ایران در دمشق خودکشی اسرائیل بود، گفت: شهادت سردار زاهدی و همرطزمانش روند نابودی اسرائیل را سرعت خواهد بخشید و مسئولیت اصلی حمله دمشق بر عهده آمریکاست و آنها باید پاسخگو باشند.

وی با بیان اینکه شهدای ما هجرت کردند و تا پای جان خود برای اسلام ایستادند، گفت: این شهید عزیزمورد تعقیب دائم رژیم صهیونیستی بود، اما ایستاد و طبق وعده الهی پیروزی با جبهه مقاومت خواهد بود و در روز شهادت مولا به شهادت به شقی‌ترین افراد روی زمین به شهات  رسید.

وی با بیان اینکه اصفهان شهید دیگری را تقدیم انقلاب کرد، گفت: با این شهید آشنایی بسیاری دارم و در تمام ۴۳ سال گذشته دائم در حال مجاهدت بود، در تمام مسئولیت‌هایش هیچگاه تواضع خود را از دست نداد و برای قدس شریف حاضر شد به جبهه مقاومت برود و در ۱۳ سال در آنجا حضور شد و یار و یاور سیدحسن نصرالله شد و رزمندگان حزب الله به او قسم می‌خورند.

وی با بیان اینکه شهید زاهدی فرمانده‌ای متواضع، خوش اخلاق، اهل عبادت، اهل قرآن و … بود، اضافه کرد: او فرمانده‌ای با تدبیر بود؛ روز قبل از شهادتش که تهران اور را دیدم همانند همیشه با دلی پر اما روی خندان از جبهه مقاومت گزارش داد و پس از دید دوستان، خانواده، اقوام به زیارت امام رضا (ع) رفت و به سرعت به جبهه مقاومت رفت.

وی در واکنش به درخواست مردم مبنی بر انتقام گفت: حمله اسرائیل بدون پاسخ نخواهد ماند، زمان عملیات، نوع عملیات را ما تعیین می‌کنیم، با دقت انجام خواهد گرفت و قطعا او را از کارش پشیمان خواهیم کرد.