قیمت سکه و طلا کاهش می‌یابد
قیمت سکه و طلا کاهش می‌یابد
نایب رئیس سابق اتحادیه طلا و جواهر، گفت: شرایط سیاسی و اقتصادی کشور و کاهش قیمت ارز منجر به کاهش قیمت طلا و سکه شده است و پیش بینی می‌شود که روند کاهشی قیمت‌ها ادامه داشته باشد.

به گزارش خبربین آنلاین: «محمد کشتی آرای» در مورد وضعیت بازار طلا و سکه، اظهار داشت: قیمت طلا و سکه ناشی از شرایط سیاسی و اقتصادی کشور که رو به سمت مثبت شدن پیش می‌رود در حال کاهش است.

نایب رئیس سابق اتحادیه طلا و جواهر افزود: بحث مذاکرات، ارتباطات بین المللی و تعاملات با کشورهای همسایه‌ها از جمله اتفاقاتی بوده که طی دو هفته اخیر رخ داده و آثار مثبتی را بر جا گذاشته است. از جمله آثار مثبت کاهش قیمت ارز است؛ یعنی اینکه ارزش ریال بالا رفته و این مؤلفه به معنای کاهش قیمت ارز است.

وی تصریح کرد: امروز قیمت ارز مجدد کاهش یافت؛ دیروز قیمت دلار در کانال ۴۹ هزار تومان بود و امروز وارد کانال ۴۷ هزار تومان شد؛ همین امر موجب شد که قیمت طلا و سکه کاهش یابد. این در حالیست که امروز یکشنبه است و بازارهای جهانی تعطیل هستند یعنی قیمت جهانی طلا ثابت است و طلا در بازار داخل به دلیل کاهش قیمت دلار، با افت مواجه شد.

کشتی آرای گفت: امروز نسبت به دیروز قیمت سکه ۷۵۰ هزار تومان کاهش یافته است.

این فعال بازار طلا و سکه تاکید کرد: انس جهانی و قیمت ارز تعیین کننده قیمت طلا و سکه هستند و هر کدام نوسان پیدا کنند بر قیمت نهایی طلا اثر می‌گذارد.

وی تصریح کرد: به نظر می‌رسد شرایط بازار مساعد است و با توجه به روند فعلی، طبیعتاً ثبات قیمت خوبی را شاهد خواهیم بود و ممکن است باز هم قیمت‌ها در بازار طلا و سکه تعدیل شود.

گفتنی است، امروز طلای ۱۸ عیار ۲ میلیون و ۲۶۲ هزار تومان، سکه امامی ۲۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، سکه طرح قدیم ۲۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، نیم سکه ۱۵ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان، ربع سکه ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان قیمت خورد.

منبع: مهر