قیمت طلا به ۱۹۶۲ دلار رسید
قیمت طلا به ۱۹۶۲ دلار رسید
امروز (سه شنبه 2 خرداد) قیمت طلا در بازارهای جهانی با ۰.۴۹ درصد کاهش به ۱۹۶۲ دلار و ۲۸ سنت رسید.

به گزارش خبربین آنلاین: تمرکز دوباره بازار بر مذاکرات سقف بدهی آمریکا باعث کاهش قیمت طلا در روز سه‌شنبه شد.

اظهارنظرهای مثبت از سوی قانون‌گذاران دموکرات و جمهوری‌خواه آمریکا در مورد رسیدن به یک قرارداد درباره سقف بدهی تقاضا برای طلا به‌عنوان یک پشتوانه ایمن را محدود کرده است. «کوین مک‌کارتی» سخنگوی مجلس نمایندگان آمریکا گفت احتمال رسیدن به قرارداد بالا است.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۴۹ درصد کاهش به ۱۹۶۲ دلار و ۲۸ سنت رسید.

قیمت سایر فلزات گران‌بها هم پایین آمده‌است. در میان فلزات صنعتی، قیمت مس در روز دوشنبه اندکی افزایش داشت اما نزدیک به پایین‌ترین رقم طی ۷ ماه گذشته معامله می‌شود که نتیجه‌ بی‌ثباتی درمورد سقف بدهی آمریکا و ترس از رکود اقتصاد دنیا است.

بالا رفتن ارزش دلار هم بر قیمت فلزات گران‌بها از جمله طلا تأثیر گذاشته است. احتمال ادامه روند افزایش نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا ارزش دلار را بالا برده و خرید طلا برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گران‌تر کرده است.

در حالی‌که تاجران انتظار توقف افزایش نرخ بهره در ماه ژوئن را دارند، بسیاری از مقامات فدرال رزرو از عدم کاهش نرخ بهره در سال جاری میلادی خبر داده‌اند.

بالا رفتن نرخ بهره به ضرر سرمایه‌های غیر سوددهی مثل طلاست، چون هزینه نگه‌داری آنها را بالا برده و تمایل برای خرید را پایین می‌آورد.

قیمت نقره امروز با ۰.۶۳ دصد کاهش به ۲۳ دلار و ۷۱ سنت رسید و پلاتین با ۰.۰۴ درصد افزایش ۱۰۷۰ دلار و ۹۸ سنت معامله می‌شود.

منبع: تسنیم