مهدی طارمی بهترین بازیکن لیگ پرتغال شد
مهدی طارمی بهترین بازیکن لیگ پرتغال شد
مهدی طارمی مهاجم تیم ملی ایران تیم فوتبال پورتو علاوه بر کسب عنوان آقای گلی این فصل از مسابقات لیگ پرتغال، به عنوان بهترین بازیکن این رقابت‌ها هم انتخاب شد.

به گزارش خبربین آنلاین: تیم فوتبال پورتو با وجود پیروزی ۳ بر صفر مقابل ویتوریا گیمارش در هفته پایانی لیگ پرتغال نتوانست در رقابت با بنفیکا به عنوان قهرمانی دست یابد و در نهایت در پایان این فصل از رقابت‌ها، با ۸۵ امتیاز نایب قهرمان شد.

«مهدی طارمی» مهاجم ایرانی پورتو شب گذشته در بازی مقابل ویتوریا یک گل زد و یک پاس گل داد تا با به ثمر رساندن ۲۲ گل، عنوان آقای گلی این مسابقات را برای اولین بار بعد از چهار سال حضور در پرتغال از آن خود کند.

طارمی علاوه بر ۲۲ گل، ۷ پاس گل را هم به نام خود در این فصل از لیگ پرتغال ثبت کرد تا در مجموع روی ۲۹ گل تاثیر مستقیم داشته باشد.

سایت Goal Point که هر هفته به ارزیابی آماری بازیکنان و مسابقات لیگ پرتغال می‌پرداخت، در پایان این فصل از بازی‌ها بهترین و با احتساب تمام نمرات اقدام به معرفی ارزشمندترین و بهترین بازیکن مسابقات کرد.

بر اساس آمار و اطلاعات این سایت، طارمی با کسب نمره ۸ عنوان بهترین بازیکن، در جایگاه اول ایستاد و بعد از او «لوری» و «هورتا» از تیم براگا و «پدرو گونزالس» از اسپورتینگ لیسبون با ۷ عنوان قرار گرفتند.

طارمی و پورتو هرچند شانس قهرمانی در لیگ را از دست دادند اما در حال حاضر در فینال جام حذفی پرتغال هستند و روز ۱۴ خرداد برای کسب عنوان قهرمانی جام حذفی به مصاف براگا می‌روند.

منبع: مهر