پیشنهاد وزارت میراث فرهنگی برای لغو روادید با ۳۲ کشور
پیشنهاد وزارت میراث فرهنگی برای لغو روادید با ۳۲ کشور
وزیر گردشگری پس از جلسه هیات دولت گفت: در جلسه امروز دولت پیشنهاد وزارت میراث فرهنگی برای لغو روادید با ۳۲ کشور به تصویب رسید و این لغو روادید در مرحله اول است و پیشنهاد ما ۶۰ کشور بوده است.

به گزارش خبربین آنلاین؛ سید عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در حاشیه جلسه هیات دولت، گفت: سال‌هاست که دنیا، اتحادیه اروپا با ویزای شینگن یک یکپارچگی در حوزه ارتباطات و گردشگری ایجاد کرده است؛ اخیرا کشورهای حاشیه خلیج فارس نیز یک چنین ویزایی برای خود تعریف کردند.

وی افزود: خیلی خوب است این دولت با تدبیر و شجاعت و تشخیص همه ضرورت ها و با استفاده از اهمیت گردشگری به این موضوع توجه کند؛ بنده بسیار تاکید دارم در مسئله گردشگری زیرا نگاه ما این است

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ادامه داد: در جلسه امروز دولت پیشنهاد وزارت میراث فرهنگی برای لغو روادید با ۳۲ کشور به تصویب رسید و این لغو روادید در مرحله اول است و پیشنهاد ما ۶۰ کشور بوده است.

ضرغامی عنوان کرد: کشورهای بحرین، عربستان، امارات، روسیه، قطر، موریتانی، لبنان، ازبکستان، قرقیزستان، تاجیکستان، تانزانیا، اندونزی، ژاپن، سنگاپور، مالزی، برزیل، کوبا، ونزوئلا، صربستان، بلاروس و کرواسی از جملۀ این کشورها هستند.

وی تاکید داشت: با این اقدام با ایران‌هراسی و بسیاری از ترفندهای جبهه استکبار مقابله می‌شود.