کشف ۲۹۱ هزار قلم اسباب بازی‌ خارجی قاچاق در تهران
کشف ۲۹۱ هزار قلم اسباب بازی‌ خارجی قاچاق در تهران
رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از کشف بیش از ۲۹۱ هزار قلم انواع اسباب‌بازی خارجی قاچاق خبر داد و گفت: کارشناسان ارزش کالاها کشف شده را بیش از ۸ میلیارد تومان برآورد کرده‌اند.

به گزارش خبربین آنلاین؛ سرهنگ مهدی افشاری؛ رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ اظهار کرد: با انجام اقدامات فنی و پلیسی مامورین این پلیس موفق به کشف انبار دپوی کالای قاچاق در محدوده خیابان شهید رجایی شدند.

وی افزود: در پی اقدامات اطلاعاتی مشخص شد مقادیری اسباب بازی خارجی در انباری در آدرس  خیابان شهید رجایی، کوچه گلبرگ تخلیه و دپو شده است که این کالاهای خارجی توسط خودروهای شوتی به این مکان منتقل و سپس به وسیله وانت به بازار ارسال می‌شود.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ گفت: مامورین این پلیس، محل موصوف را  بازرسی کردند که مشخص شد این محل یک باب انبار کالای بازرگانی بوده که کالاها در سامانه انبارها ثبت نشده است.

افشاری با بیان اینکه در این انباری مقادیر انبوهی کالای خارجی از نوع اسباب بازی خارجی در محل دپو شده است که مدارک گمرکی هم ندارند، گفت: کالاها شامل تعداد ۲۹۱۳۱۳ قلم انواع توپ، حیوانات پلاستیکی، ماشین رنگی ، موتورسیکلت و غیره ساخت کشور چین بوده که در همین راستا هم پرونده قضایی مربوطه تشکیل و به همراه متهم به مرجع قضائی معرفی شد.

وی با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را بیش از ۸ میلیارد تومان اعلام کرده اند، اضافه کرد: اغلب کالاهای قاچاق ورودی به کشور فاقد کیفیت و استاندار لازم است و سلامت مصرف کنندگان را به مخاطره می اندازند.