کشف ۱۵۰ میلیارد ریال بلوریجات و لوازم آشپزخانه قاچاق در جنوب تهران
کشف ۱۵۰ میلیارد ریال بلوریجات و لوازم آشپزخانه قاچاق در جنوب تهران
رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از کشف بیش از 56 هزار قلم بلوریجات و لوازم آشپزخانه قاچاق خبر داد.

به گزارش خبربین آنلاین؛ سرهنگ کارآگاه مهدی افشاری رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از کشف بیش از ۵۶ هزار قلم بلوریجات و لوازم آشپزخانه قاچاق خبر داد.

سرهنگ کارآگاه افشاری تصریح کرد: با انجام اقدامات فنی و پلیسی ماموران این پلیس موفق به کشف انبار دپوی کالای قاچاق در محدوده شورآباد شدند.

وی گفت: در پی اقدامات اطلاعاتی مشخص شد مقادیری کالای خارجی قاچاق در انباری در شورآباد تخلیه و دپو شده که به وسیله خودروهای شوتی کالای خارجی را به این مکان منتقل و سپس به وسیله وانت به بازار ارسال می کنند.

 سرهنگ افشاری افزود: ماموران محل موصوف را  بازرسی کرده و مشخص شد محل یک باب انبار کالای عمومی بوده که در سامانه انبارها نیز ثبت نشده و دارای مقادیر انبوهی کالاهای خارجی از نوع انواع بلوریجات و لوازم آشپزخانه ایرانی و خارجی در محل دپو و فاقد هرگونه اسناد و مدارک گمرکی است.

این مقام انتظامی افزود: کالاها شامل تعداد ۱۶۶۸عدد زودپز، ۴۶۱۷۶ عدد رنده، ۹۰۴۰ قلم انواع بلوریجات شامل (میوه خوری، شیرینی خوری، آجیل خوری، پیش دستی و … ) ساخت کشورهای چین و فرانسه بوده که پرونده قضایی مربوطه تشکیل و به همراه متهم به مرجع قضائی معرفی شد.

این مقام پلیسی بابیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را بیش از ۱۵۰ میلیارد ریال اعلام کردند، اضافه کرد: ورود کالای قاچاق و ارز به کشور باعث ورشکستگی کارخانجات و بیکار شدن کارگران ایرانی می گردد. از شهروندان درخواست کرد درصورت مشاهده هرگونه قاچاق و یا احتکارکالا با این پلیس به شماره های ۰۲۱۶۶۷۴۷۳۴۳ ویا ۰۹۹۹۹۸۷۱۳۹۲ تماس بگیرند.